22. septembra 2011

BERLÍN 22. septembra (WEBNOVINY) - Pápež Benedikt XVI. vo štvrtok odštartuje štvordňovú návštevu svojho rodného Nemecka.
Hlava katolíckej cirkvi sa nevyhne ani politike, keďže má naplánované vystúpenie v parlamente.
Benedikt sa podľa vlastných slov teší najmä na návštevu Berlína. V hlavnom meste najľudnatejšej krajiny Európy ho však čaká pomerne kontroverzné prijatie, keďže jeho starostom je Klaus Wowereit, ktorý sa netají svojou homosexuálnou orientáciou. Wowereit už potvrdil, že s pápežom sa chce osobne stretnúť.
Možnosť návštevy pápeža je otvorená, hovorí DzurindaZ pápežovej cesty však nie sú nadšení všetci a Berlínčania už na štvrtok zorganizovali viaceré protesty. Ide najmä o ľavicovo orientované skupiny a organizácie na ochranu práv gayov a lesbičiek.
Benediktovu cestu po Nemecku negatívne vnímajú aj niektorí opoziční poslanci, ktorí sa odmietajú zúčastniť na jeho plánovanom vystúpení v parlamente.