![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
01. januára 2017
Ozbrojený útok v istanbulskom klube si vyžiadal približne 30 zranených
Ľudia odchádzajú z miesta útoku v miestnom nočnom klube v Istanbule, v pozadí autá záchranárov. Zranených je asi 30 ľudí, 1.1.2017.
Zdieľať

Podľa tamojších médií sa terčom útoku dvoch páchateľov stal o 01.30 h miestneho času (00.30 h SEČ) klub Reina, pričom útočníci mali preniknúť do podniku preoblečení za Santu Clausa, informuje stanica CNN Türk.
Son dakika.. Vali Şahin: Saldırıda en az 35 kişi hayatını kaybetti... https://t.co/IMNdd25e4C pic.twitter.com/njNwEcqW66
— CNN Türk (@cnnturk) January 1, 2017
Útočníci spustili v priestoroch podniku paľbu. V inkriminovanom čase sa v klube nachádzali stovky ľudí oslavujúcich príchod nového roka. Na televíznych záberoch bolo vidno najmenej šesť sanitiek, ako odvážajú ranených.
Polícia eskortovala z miesta činu civilistov a kordónom uzavrela priľahlú oblasť. Operácia stále pokračuje. Turecko je v stave pohotovosti v súvislosti s viacerými teroristickými útokmi, ktoré minulý rok zasiahli krajinu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR