Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. februára 2006

Osud ďalšej privatizácie je nejasný



Osud aktuálnych privatizačných projektov je aj po stredajšom zasadnutí vlády nejasný. "Dnes sme na vláde o privatizácii nerokovali. Túto otázku budeme rozoberať, lebo je potrebné urobiť podrobnú ...



Zdieľať

BRATISLAVA 8. februára (WN/SITA) - Osud aktuálnych privatizačných projektov je aj po stredajšom zasadnutí vlády nejasný. "Dnes sme na vláde o privatizácii nerokovali. Túto otázku budeme rozoberať, lebo je potrebné urobiť podrobnú analýzu, čo áno a čo nie," povedal po zasadnutí kabinetu minister financií Ivan Mikloš. "Zhodli sme sa, že na rokovanie vlády privatizačné rozhodnutia už nepredložím," zopakoval včerajšie stanovisko z koaličnej rady premiér Mikuláš Dzurinda. "Ja to chápem tak, že tie privatizácie, ktoré vyžadujú privatizačné rozhodnutia, sú stopnuté, tie, ktoré boli vopred schválené vládou a parlamentom, dobehnú," skonštatoval minister dopravy Pavol Prokopovič, pričom podľa jeho názoru sa zastavenie privatizácie pravdepodobne nebude týkať predaja akcií ZSSK Cargo.

Jediné konkrétne rozhodnutia zatiaľ prezentoval minister hospodárstva Jirko Malchárek. "V tejto dobe nemá zmysel začínať dopredaj distribučných energetických závodov SSE a VSE. Myslím, si že doprivatizácia ZSE je v takom štádiu, že ak nenastanú nejaké komplikácie, mohla by byť ukončená. Všetko je však vecou širokej politickej dohody," povedal minister hospodárstva. Komplikácie však môžu postihnúť finále predaja Slovenských elektrární. Jednou z podmienok dokončenia celého procesu je totiž schválenie zákona o Národnom jadrovom fonde parlamentom, negatívny postoj však už prezentovali poslanci niektorých opozičných strán. "Je na dnes veľmi predčasné hovoriť, či sa zákon schváli. Poslanci sa rozhodujú podľa svojho vedomia a svedomia, takže teraz by som nerád špekuloval k tejto téme. Enel by musel netrvať na tejto odkladacej podmienke," povedal Malchárek.

Ďalší majetok na predaj je ešte vo Fonde národného majetku SR (FNM), ktorý už začal tendre na predaj akcií teplární a štyroch podnikov Slovenskej autobusovej dopravy. "Fond sa bude riadiť odporúčaním vlády," povedala v stredu hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová. Termín rozhodnutia kabinetu však zatiaľ nie je jasný.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Predaj Transpetrolu nebude schvaľovať vláda
<< predchádzajúci článok
KDH sklamané, že Žitňanská prijala nomináciu na ministerku