24hod.sk    Šport

03. júla 2018

Oravec je v nominácii na cenu Golden Boy, najväčší kandidát je Mbappe



Na snímke vpravo obranca Matej Oravec.



Zdieľať
Na snímke vpravo obranca Matej Oravec. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 3. júla (TASR) - Slovenský futbalista Matej Oravec je v nominácii na cenu Golden Boy 2018 pre najlepšieho hráča do 21 rokov pôsobiaceho v Európe. Obranca majstrovského Spartaka Trnava zasiahol v predchádzajúcej sezóne do 12 duelov najvyššej slovenskej súťaže.


Dvadsaťročný trnavský rodák sa ocitol v 100-člennom zozname kandidátov na ocenenie spolu s hviezdnym francúzskym krídelníkom Kylianom Mbappem z Paríža Saint-Germain či anglickým obrancom FC Liverpool Trentom Alexandrom-Arnoldom. V nominácii figurujú tiež obranca Realu Madrid a marocký reprezentant Achraf Hakimi, holandský strelec Justin Kluivert z AS Rím, nórsky ofenzívny stredopoliar Martin Ödegaard z Heerenveenu či americký krídelník Christian Pulišič z Borussie Dortmund. Informoval o tom portál espn.com.

Víťaza vyberú novinári z celého sveta, no ten nemusí vzísť zo zoznamu, ktorý vytvorila spoločnosť Tuttosport na základe prieskumu medzi fanúšikmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/oravec-je-v-nominacii-na-cenu-golden-boy-najvacsi-kandidat-je-mbappe-cl599021.html