ONLINE MS V hokeji 2016: Slovensko - Fínsko 0:5

Prinášame vám zápas B-skupiny medzi slovenskou a fínskou reprezentáciou.

ONLINE MS V hokeji 2016: Slovensko - Fínsko

60:00Zápas sa skončil výsledkom 5:0 pre Fínsko.

59:57Ďalší gól. Tri sekundy pred koncom sme opäť inkasovali a prehrávame už o päť gólov. Skóroval Patrik Laine.

Gól. Prehrávame o štyri góly. Skóroval Jussi Jokinen.

59:00Ostáva posledná minúta zápasu.

58:13Fíni budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Vladimír Dravecký za hákovanie.

58:00Hrajú sa posledné dve minúty zápasu.

56:47Záppas sa v tretej tretine už nehrá v takom rýchlom tempe ako predchádzajúce tretiny. Viac menej sa už len dohráva.

55:00Hrá sa posledných päť minút tretej tretiny.

53:01Slovákom sa nedári presadiť sa v osobných súbojoch, ani v útočnom pásme a tak sa Fíni opäť nasťahovali do nášho obranného pásma.

51:46Laine teraz vyskúšal pozornosť Hudáčka strelou od modrej.

50:00Hrá sa posledných desať minút záverečného dejstva.

49:36Fíni nevyužili presilovú hru.

49:20Fínsko teraz zoviera kliešte pred slovenskou bránou a nedávajú Slovákom vydýchnuť. Takmer celú presilovku sú v útočnom pásme a nepríjemne strieľajú.

48:11Fíni mohli vyhrávať o štyri góly. Hudáček ale dostatočne pokryl puk a nepomohli ani dorážky Fínov.

47:36Fínsko bude hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu smeruje Libor Hudáček za seknutie.

46:46Gól. Prehrávame 0:3. Skóroval Aleksander Barkov.

Aleksander BARKOV 0:3 #SVK #FIN pic.twitter.com/D2vizqDlo7

— Peter Bondy (@BondyPbondy) May 15, 2016

45:01Nepresná prihrávka Fínov dáva šancu Skalickému, jeho strela ale fínskeho gólmana neohrozila.

44:32Slováci sa oslobodzujú spod fínskeho tlaku len občasným vyhodením puku cez všetky čiary.

42:26Fíni opäť kontrolujú vývoj hry, držia puk na svojich hokejkách a snažia sa usadiť v útočnom pásme.

40:43Granlund opäť ukázal svoje hokejové umenie keď takmer spoza bránky dokázal pretlačiť puk za Hudáčka.

40:01Začala sa posledná tretina zápasu medzi Slovenskom a Fínskom.

Na snímke vľavo Martin Bakoš, uprostred Július Hudáček (obaja Slovensko) a vpravo gól strieľa Antti Pihlström (Fínsko) v zápase B-skupiny MS v hokeji Slovensko - Fínsko v Petrohrade v nedeľu 15. mája 2016.

40:00Skončila sa druhá tretina. Prehrávame o dva góly.

39:28Hudáček teraz musel likvidovať viacero nebezpečných pokusov pred svojou bránkou. Po ukážkových prihrávkach fínskych hráčov ale nemusel vyberať puk zo svojej siete aj po tretí krát.

39:00Hrá sa posledná minúta druhého dejstva.

38:00Hrajú sa posledné dve minúty druhej tretiny.

37:23Slovensko sa oslobodzuje spod fínskeho tlaku len za cenu zakázaného uvoľnenia.

35:46Skončila sa presilová hra Slovákov.

34:53Slováci sa dostali do útočného pásma. Draveckého strela ale minula bránku a Fíni sa na chvíľku oslobodzujú.

33:46Fíni sú nasťahovaní v našom obrannom pásme ale budú hrať v oslabení. Za seknutie si ide sadnúť Mikko Koivu.

Po studenej sprche v priebehu jednej minúty, kedy Fínsko dva krát skórovalo, sa Slovensko musí vzchopiť a zabojovať, ak sa chceme udržať v boji o štvrťfinále.

31:57Slováci už prehrávajú o dva góly. Skóroval Antti Pihlström.

31:07Gól. Fíni využívajú presilovku a vyhrávajú o jeden gól. Skóroval Mikko Koivu.

30:27Slováci budú opäť hrať v oslabení. Na trestnú lavicu ide Marinčin za seknutie.

29:26 Patrik Lušňák bol v ideálnej streleckej pozícii. Jeho strela ale Sarosa neprekvapila a s prehľadom ju fínsky brankár pokryl.

29:01Granlund mal veľku príležitosť ked sa vo dvojici rútil na Hudáčka. Marcinko ale dokázal prihrávku zblokovať. Skóre sa tak nemení.

28:23Slovensko prvú presilovú hru v zápase nevyužilo.

27:24Slovensko sa usadilo v útočnom pásme. Po prvej minúte presilovky sme si ale nedokázali nájsť ideálnu streleckú príležitosť. Fínski hráči sa obetavo hádžu do striel.

26:23Slováci si zahrajú prvú presilovú hru. Fínov bolo príliž veľa na ľadovej ploche.

26:02Andrej Sekera teraz prešprintoval celé ihrisko a spoza brániacich Fínov vystrelil na bránku. Saros ale puk kontroloval.

25:22Skončila sa presilová hra Fínska. V nej sa nedokázali presadiť a Slovensko hrá v plnom počte.

24:02Fíni sa nevedia usadiť v našom obrannom pásme. Slovenskí obrancovia dobre bránia a vyhadzujú puky.

23:22Prvá presilová hra v zápase pre Fínov. Na trestnú lavicu smeruje Ivan Švarný za hru so zdvihnutou hokejov.

22:26Martin Réway našielmedzi kruhmi osamoteného Marka Daňa, ten však tesne minul fínsku bránku.

21:03Druhá tretina sa začala v rovnako svižnom tepme ako prvá. Slováci sú práve v útočnom pásme a snažia sa nájsť si streleckú pozíciu.

20:01Začala sa druhá tretina.

Na snímke vľavo slovenský brankár Július Hudáček, vpravo Mikael Granlund (Fínsko) v zápase B-skupiny MS v hokeji Slovensko - Fínsko v Petrohrade v nedeľu 15. mája 2016.

20:00Úvodná tretina sa skončila bez gólov.

19:00Hrá sa posledná minúta prvej tretiny.

18:11Nebezpečná strela Marka Daňa po výbornej prihrávke od Réwaya skončila len na vyrážačke fínskeho brankára.

17:25Cehlárikova krížna prihrávka Skalickému neskončila gólom. Opäť sme sa ale dokázali presadiť pri dôraznom fínskom bránení.

15:48Martin Réway sa teraz snažil nahodiť puk do útočného pásma. Po dlhom čase sme si dokázali vypracovať streleckú príležitosť, keď Martin Bakoš po skvelej prihávke napálil Sarosa.

15:00Hrá sa posledných päť minút úvodného dejstva.

14:26Fíni sa ocitli v posledných minútach dva krát v ofsajde. Vhadzuje sa v strednom pásme.

12:48Slováci sú pod obrovským tlakom. Fínski hráči majú hru zatiaľ pod kontrolou a nedávaju našim reprezentantom vydýchnuť.

11:25Slovensko si nevie nájsť streleckú pozíciu v útočnom pásme. Na rad tak prichádza strelecká aktivita Fínov, kedy mladík Laine nepríjemne z bezprostrednej blízkosti ohrozil Hudáčka.

10:53Po takmer jedenástich minútach sa prvý krát prerušila hra.

Na snímke vpravo Vladimír Dravecký (Slovensko) a vľavo Lasse Kukkonen (Fínsko) v zápase B-skupiny MS v hokeji Slovensko - Fínsko v Petrohrade v nedeľu 15. mája 2016.

9:00Slovensko sa usadilo v útočnom práce a snaží sa nájsť si streleckú pozíciu.

7:45Bartánus odskúšal pozornosť fínskeho brankára Sarosa, jeho bránku však minul.

6:24Hrá sa vo veľmi vysokom tempe bez prerušenia hry od začiatku zápasu. Fínsko sa ale nedokáže presadiť cez dobrú prácu našich obrancov.

4:58Úplne volľný Granlund práve prepásol obrovskú príležitosť, ked sa ocitol pred Hudáčkom. Ten stihol blafák vytlačiť betónom.

4:15Zatiaľ sa hrá bez prerušenia. Slovensko si ale nedokázalo vypracovať žiadnu väčšiu šancu na skórovanie.

2:59Fíni práve nastrelili ľavú tyčku slovenskej bránky.

2:15Fíni sú usadení v našom obrannom pásme a nepríjemne dobiedzajú.

00:32Úvod stretnutia sa začal zľahka. Fíni držia puk na hokejkách a snažia sa nájsť pozíciu na streľbu. Naši obrancovia ale dobre kryjú fínskych hráčov.

00:00Zápas sa práve začal.

Slováci majú cestu do štvrťfinále MS stále otvorenú, v záverečných dvoch dueloch základnej fázy proti Fínom a USA však musia bodovať.

Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi na nedeľňajší duel B-skupiny MS proti Fínsku v bránke s Júliusom Hudáčkom a kompletne zmenenými útočnými formáciami. Elitnú by mali vytvoriť Martin Bakoš, Marek Viedenský a Tomáš Jurčo. Otázny je štart obrancu Christiána Jaroša, ktorý dostal v sobotu proti Kanade (0:5) pukom do tváre.