15. augusta 2016
Ilustračná snímka Foto: TASR/APRio de Janeiro 15. augusta (TASR) - V Olympijskom parku v Riu de Janeiro sa medzi ľudí zrútila na lanách zavesená veľká kamera a zranila viacerých ľudí. Jednu zo žien transportovali na nosidlách s korzetom na krku, informovala agentúra DPA.
Portál brazílskeho denníka O Globo zverejnil video s celým incidentom. Podľa médií prasklo lano, na ktorom veľká kamera visela a potom spadla medzi nič netušiacich ľudí. Ťažký aparát sa zrútil na zem v blízkosti basketbalovej haly Carioca. Dvom ľuďom spôsobili zranenia potrhané káble. Polícia miesto nehody uzavrela.
"Pozeral som sa na tú kameru. Zrazu sa ozvalo hlasné prasknutie a zrútila sa na zem," popísal nehodu člen britskej gymnastickej výpravy Chris Adams.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR