24hod.sk    Šport

22. mája 2018

Ochrancovia ľudských práv vyzývajú: Lídri, bojkotujte ceremoniál MS



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Istanbul 22. mája (TASR) - Podľa ochrancov ľudských práv by mali svetoví lídri bojkotovať otvárací ceremoniál a následný úvodný duel futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku. Dôvodom je ruský vojnový konflikt v Sýrii.


"Najvyšší úradníci by mali vyslať signál smerom k ruskému prezidentovi Putinovi. Ak neurobí potrebné kroky na ukončenie konfliktu v Sýrii, nemali by sedieť vedľa neho počas otvorenia šampionátu," citovala agentúra DPA výkonného riaditeľa organizácie na ochranu ľudských práv Kennetha Rotha.

Otvárací ceremoniál spolu s prvým stretnutím MS medzi Ruskom a Saudskou Arábiou je na programe 14. júna na štadióne v moskovských Lužnikách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/ochrancovia-ludskych-prav-vyzyvaju-lidri-bojkotujte-ceremonial-ms-cl588737.html