20. marca 2015
Na snímke vľavo Charles, princ z Walesu a americký prezident Barack Obama počas stretnutia v Oválnej pracovni v Bielom dome vo Washingtone vo štvrtok 19. marca 2015. Foto: TASR/AP/Jacquelyn MartinWashington 20. marca (TASR) - Prezident USA Barack Obama povedal, že americký ľud má britskú kráľovskú rodinu
"veľmi rád" - dokonca viac než svojich vlastných politikov.
Obama zašepkal tieto slová britskému následníkovi trónu princovi Charlesovi, keď sa spolu vo štvrtok stretli v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone, píše agentúra AP.
Princ z Walesu a jeho manželka Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, sú momentálne na štvordňovej ceste po USA, kde navštevujú kultúrne a vzdelávacie inštitúcie. Keď boli manželia vo Washingtone, podnikli aj zdvorilostnú návštevu Bieleho domu.
Na snímke zľava Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, Charles, princ z Walesu a americký prezident Barack Obama počas stretnutia v Oválnej pracovni v Bielom dome vo Washingtone vo štvrtok 19. marca 2015. Foto: TASR/AP/Jacquelyn Martin
"Treba povedať, že americký ľud má veľmi rád kráľovskú rodinu," povedal Obama princovi Charlesovi, keď sedeli vedľa seba v hnedých kožených kreslách pred kozubom.
"Má ju radšej než svojich vlastných politikov," dodal americký prezident.
Princ Charles odpovedal, že tomu neverí, a začal Obamovi rozprávať o svojej stredajšej návšteve v Mount Vernone, súkromnom sídle prvého amerického prezidenta Georgea Washingtona v štáte Virgínia.
"Bol som tam pred 45 rokmi, v roku 1970. Takže to bolo fantastické. Je to výnimočné miesto," povedal princ Charles Obamovi.
Na snímke zľava Charles, princ z Walesu, americký prezident Barack Obama a viceprezident USA Joe Biden počas stretnutia v Oválnej pracovni v Bielom dome vo Washingtone vo štvrtok 19. marca 2015. Foto: TASR/AP/Jacquelyn Martin
Na stretnutí v Oválnej pracovni sa zúčastnil aj americký viceprezident Joe Biden.
Britskí manželia pricestovali do USA v utorok 17. marca.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR