Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. augusta 2015

O situácii na Ukrajine rokovali Merkelová, Hollande a Porošenko



Ukrajinský prezident Petro Porošenko (vpravo), nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Francois Hollande počas tlačovej konferencie k utečeneckej kríze v Európe pred ich stretnutím v Berlíne 24. augusta 2015.



Zdieľať
Ukrajinský prezident Petro Porošenko (vpravo), nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Francois Hollande počas tlačovej konferencie k utečeneckej kríze v Európe pred ich stretnutím v Berlíne 24. augusta 2015. Foto: TASR/AP
Berlín 24. augusta (TASR) - Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová po dnešnej berlínskej schôdzke s prezidentmi Francúzska a Ukrajiny, Francoisom Hollandom a Petrom Porošenkom, opäť poukázala na nedodržiavanie prímeria na východe Ukrajiny, na obmedzené možnosti pohybu členov pozorovateľskej misie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ako aj na rušenie monitorovacích bezposádkových lietadiel.


Podľa jej slov sa efektivita práce pozorovateľov OBSE musí obnoviť v plnom rozsahu. Prvou a hlavnou podmienkou je, aby sa urobilo všetko pre prenesenie obsahu mierových dohôd do praxe, zdôraznila podľa tlačovej agentúry Reuters. Sme tu na to, aby sme implementovali dohody z Minska, a nie aby sme ich spochybňovali, dodala Merkelová.

Za dodržiavanie princípov mierového procesu na Ukrajine dohodnutých vo februári v Minsku sa dôrazne vyslovili aj najvyšší predstavitelia Francúzska a Ukrajiny.

Francúzsky prezident Francois Hollande v Berlíne vyhlásil, že pravidlá dohodnuté v bieloruskej metropole sa zatiaľ nerešpektujú. Dodal však, že práve tamojšia dohoda je základom pre pokračovanie celého procesu.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko naznačil, že minské mierové dohody nemajú alternatívu. "Sme presvedčení, že minský proces je absolútne univerzálnym nástrojom," cituje jeho slová tlačová agentúra DPA s tým, že predpokladom pre napredovanie procesu by malo byť okamžité prímerie, stiahnutie ťažkých zbraní a bezpodmienečné vytvorenie podmienok pre prácu expertov OBSE.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Štát chce zdravotníkov poslať na protikorupčné školenie
<< predchádzajúci článok
Ruské námorníctvo začalo taktické vojenské cvičenie v Arktíde