10. marca 2019
Ilustračná snímka. Foto: TASR/APTel Aviv 10. marca (TASR) - Americký výrobca mikroprocesorov Nvidia predložil akvizičnú ponuku na izraelského dizajnéra čipov Mellanox.
Nvidia podľa agentúry Reuters a finančného portálu Calcalist súťaží o Mellanox s ďalším významným výrobcom procesorov Intel, ktorý medzičasom ponúkol šesť miliárd dolárov (5,35 miliardy eur). Odhady hovoria, že Nvidia zaplatí minimálne o 10 % viac, než ponúkol Intel.
Nvidia je v porovnaní s Intelom vo výhode, keďže má väčšiu šancu na získanie súhlasu amerických a čínskych protimonopolných úradov. Intel a Mellanox by totiž získali kontrolu nad trhom s technológiou InfiniBand, ktorá je štandardom pre superpočítače.
Mellanox, ktorý vyrába čipy a ostatný hardvér pre servery dátových centier určených na výkonné cloudové služby, sa odmietol vyjadriť k špekuláciám. Rovnaký postoj zaujal aj Intel. Nvidia na otázku agentúry Reuters nezareagovala, keďže už bolo po pracovnom čase v USA.
(1 EUR = 1,1222 USD)
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR