28. apríla 2015
Barack Obama na stretnutí s Lorettou Lynchovou. Foto: TASR/APWashington 27. apríla (TASR) - V poradí 83. ministerkou spravodlivosti USA sa stala Loretta Lynchová, ktorá zložila dnes slávnostnú prísahu do rúk amerického viceprezidenta Joa Bidena. Informovala o tom agentúra AP.
Päťdesiatpäťročná Lynchová pri príležitosti svojho nástupu do funkcie prisľúbila, že sa bude zaoberať otázkou kybernetických útokov a ďalšími aktuálnymi hrozbami pre bezpečnosť USA.
"Dokážeme obnoviť dôveru a vieru ako v naše zákony, tak aj v tých, ktorí ich presadzujú," uviedla Lynchová, narážajúc na súčasné napätie medzi políciou a afroamerickými komunitami.
Lynchová zložila prísahu v budove ministerstva spravodlivosti vo Washingtone. Lynchovej predchodca Eric Holder odovzdal úrad ešte v piatok po šiestich rokoch na čele rezortu spravodlivosti.
Americký Senát potvrdil vo štvrtok Lynchovú vo funkcii s mesačným oneskorením, ktoré súviselo so spormi ohľadom legislatívy, týkajúcej sa obchodovania s ľuďmi.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR