![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
11. decembra 2018
Nová brazílska vláda odstúpi od migračného paktu OSN
Na ilustračnej snímke konferencia v Marakéši
Zdieľať

Araújo na svojom konte na Twitteri napísal, že nová brazílska vláda odstúpi od tohto dokumentu, lebo "imigrácia sa nemôže riešiť ako globálny problém, ale podľa reality a suverenity každej krajiny".
Odchádzajúca brazílska vláda sa v pondelok na konferencii v marockom Marrákeši pripojila k ďalším 163 krajinám, ktoré právne nezáväzný pakt OSN o migrácii schválili.
Prípravu Globálneho rámca OSN pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu (GCM) dokončili v júli v OSN po 18 mesiacoch rokovaní. Voči tomuto dohovoru sa však medzičasom objavili námietky a viacero európskych štátov vrátane Slovenska oznámilo, že sa k tejto iniciatíve nepripoja.
Odporcovia dokumentu tvrdia, že jeho prijatie prinesie chudobu a kriminalitu, zníži platy a vezme pracovné miesta občanom platiacim dane.
Araújo sa ujme funkcie ministra zahraničných vecí v januári vo vláde novozvoleného pravicového prezidenta Jaira Bolsonara.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR