Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. decembra 2015

Nosnou témou aj v budúcom roku je zníženie daňového zaťaženia firiem



Vytvorenie vhodného podnikateľského prostredia pre zníženie daňového a odvodového zaťaženia patrí aj naďalej pre Republikovú úniu zamestnávateľov (RÚZ) k ...



Zdieľať
Ilustračná foto Foto: FOTO TASR/AP
Bratislava 29. decembra (TASR) – Vytvorenie vhodného podnikateľského prostredia pre zníženie daňového a odvodového zaťaženia patrí aj naďalej pre Republikovú úniu zamestnávateľov (RÚZ) k prioritným témam aj v roku 2016. Podporovať chce opatrenia zamerané na zamedzenie plytvania verejnými financiami a hospodárne a efektívne nakladanie s prostriedkami zo štrukturálnych fondov EÚ. Neriešeným problémom ostáva stav justície, slabá vymožiteľnosť práva a korupcia.


"Patria medzi neriešené dlhodobé problémy podnikateľského prostredia. Bez ich systémového riešenia k zásadnému zlepšeniu prostredia nedôjde," skonštatoval tajomník RÚZ Martin Hošták.

Duálne vzdelávanie, ktoré sa v tomto roku zaviedlo na niektorých stredných odborných školách a učilištiach spolu s praxou vo firmách, považujú podnikatelia za jednoznačný úspech. Ako povedal Hošták, vylepší to čísla v zamestnanosti absolventov.

"Zákon od apríla inštitucionalizuje duálne vzdelávanie na Slovensku. Predstavuje jeden z predpokladov pre zosúladenie potrieb trhu práce so vzdelávacím systémom. Z hľadiska budúcnosti je to predpokladom pre zníženie nezamestnanosti," podčiarkol.

Únia si do budúcna stanovila za cieľ pokračovať v prepájaní vzdelávacieho systému s potrebami trhu práce. "Budeme sa snažiť presadiť aj modernizáciu pracovnej legislatívy, robiť všetko pre podporu aplikovaného výskumu a inovácií," povedal tajomník RÚZ.

Zamestnávatelia za dôležité považujú aj zníženie cien energií pre priemysel. V budúcom roku očakávajú tiež aktívnejšie presadzovanie hospodárskych záujmov Slovenska v inštitúciách Európskej únie. RÚZ negatívne vníma udomácnenie sa goldplatingu, keď slovenskí legislatívci navrhujú národné zákony v prísnejšej dikcii, než od nás únia požaduje. "Veľkým problémom je samotné preregulovanie prostredia, ktoré je prirodzene spojené s enormnou administratívnou záťažou. Mimochodom, stojí nás až tri miliardy eur ročne," vyčíslil Hošták.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Španielsky premiér pokračuje v úsilí o vytvorenie vládnej koalície
<< predchádzajúci článok
Talianskemu veľvyslancovi v Moldavsku ukradol vlamač auto