29. novembra 2018
Ilustračné foto. Foto: TASR/APŽaškov/Liptovský Hrádok 29. novembra (TASR) – Opravy elektrických vedení si počas budúceho týždňa vyžiadajú odstávky elektriny v obciach Žaškov, Párnica, Liptovské Revúce a v časti Liptovského Hrádku Dovalovo. TASR o tom informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.
V prevádzke kovovýroby v obci Žaškov zrealizujú v utorok 4. decembra pripojenie vedenia vysokého napätia k novej trafostanici. Podľa Gejdoša sa to nezaobíde bez dočasného obmedzenia distribúcie elektriny pre niektorých obyvateľov Žaškova aj susednej Párnice. Od 8.30 h do 14.45 h bude bez elektriny takmer 700 odberných miest.
„V stredu 5. decembra by sa mali na odstávku pripraviť obyvatelia Liptovských Revúc. Od 8.30 do 13.30 h nepôjde prúd v 700 domácnostiach," uviedol hovorca s tým, že dôvodom bude oprava vzdušného vedenia vysokého napätia. Elektrikári zo SSD vymenia ohnutú konzolu na jednom zo stĺpov a poškodený izolátor.
Oprava vzdušného vedenia s napätím 22.000 voltov čaká aj Liptovský Hrádok, presnejšie časť Dovalovo. Energetici ju naplánovali na štvrtok 6. decembra od 8.30 do 15.30 h. Bez elektrickej energie zostane v tejto časti mesta zhruba 600 odberných miest.
„Ak prebehne všetko podľa plánu a bez nečakaných problémov, pracovníci SSD urobia všetko preto, aby obnovili dodávku elektriny čo najskôr. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku," dodal.
Spoločnosť SSD zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35.000 kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 740.000 domácností a firiem.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR