25. septembra 2024

NHL: Montreal zdolal New Jersey, v zápase nastúpili traja Slováci

Obranca Erik Černák z Tampy Bay a útočník Adam Sýkora z NY Rangers nehrali.

Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v noci na stredu v prípravnom zápase nad New Jersey 3:0. V tomto dueli boli v akcii traja Slováci. V drese domácich hrali útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár, v zostave hostí figuroval obranca Šimon Nemec. Ďalší útočník Tomáš Tatar v zostave "diablov" chýbal.

Nebodoval ani jeden z nich, Mešár bol však s piatimi strelami najaktívnejším hráčom zápasu. Odohral 13 minút a 23 sekúnd. Slafkovský si pripísal plusový bod a dve strely, odohral 20 minút a 6 sekúnd. Nemec bol s časom 23:15 najvyťažovanejším hráčom zápasu a nazbieral tri strely.

Svoj prvý zápas v príprave odohral obranca Martin Fehérváry, jeho Washington prehral s Bostonom 2:4. Odohral 20 minút a 14 sekúnd, na bránku vyslal jednu strelu, rozdal aj tri bodyčeky.

V zostave Anaheimu sa predstavil útočník Pavol Regenda, jeho tím zvíťazil na ľade San Jose 4:3. Dvadsaťštyriročný krídelník sa prezentoval jednou strelou.