16. februára 2011

NHL: Meszároš prispel asistenciou k víťazstvu

Až štyri utorňajšie stretnutia z celkovo siedmich ...

andrej meszaros Slovenský hokejista Andrej Meszároš (zľava) oslavuje počas zápasu zámorskej NHL Tampa Bay - Philadelphia. Tampa Bay, 15, február 2011.Foto: SITA/APNEW YORK 16. februára (WEBNOVINY) - Až štyri utorňajšie stretnutia z celkovo siedmich nemali v zámorskej hokejovej NHL v riadnom hracom čase víťaza, v troch prípadoch museli dokonca rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Zo slovenských hokejistov bodoval iba obranca Philadelphie Andrej Meszároš, ktorý v 28. min prihral v presilovke Scottovi Hartnellovi na gól znamenajúci vedenie 2:1 na ľade Tampy Bay. "Letci" napokon uspeli v pomere 4:3 po samostatných nájazdoch, čistý hrací čas slovenského beka prevýšil 19 minút.

Menej dôvodov na radosť mal kapitán Bostonu Zdeno Chára, jeho tím totiž v domácom prostredí nestačil na Toronto, ktorému podľahol tesne 3:4. Robustný Chára tradične strávil na ľade najviac času spomedzi "medveďov" - vyše 28 min.

Práve pri vylúčení 33-ročného trenčianskeho rodáka s najtvrdšou strelou v kanadsko-americkej profilige v 18. min vyrovnali hostia na priebežných 1:1. New York Islanders uspel v Ottawe 4:3 po penaltovej lotérii. Zadák newyorského mužstva Andrej Jurčina sa tentoraz bodovo nepresadil, prezentoval sa však piatimi strelami a patril k najvyťaženejším hráčom svojho tímu. Pri jeho vylúčení dokázali Islanders v početnej nevýhode v úvode tretej tretiny skórovať. Do zostavy Nashvillu sa vrátil 28-ročný krídelník Marek Svatoš, ktorý nehral od 13. januára 2011 a v závere uplynulého mesiaca podstúpil artroskopickú operáciu kolena, pri ktorej mu lekári museli vyčistiť chrupavku. Svatoš odohral 4:30 min z duelu Predators proti San Jose, "žraloci" vyhrali 2:1 po predĺžení. Buffalo zvíťazilo na ihrisku Montrealu 3:2 po samostatných nájazdoch, rozhodla však až ich desiata séria.

Výsledky - utorok:

Boston - Toronto 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Edmonton - Dallas 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Minnesota - Vancouver 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Montreal - Buffalo 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Nashville - San Jose 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Ottawa - New York Islanders 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Tampa Bay - Philadelphia 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0, 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Stoch: Celé je to jeden veľký výmysel
NBA: Čierny deň nových koučov, Vogel prehráva iba s Miami