![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Piatok 14.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Matilda
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
24. novembra 2016
Nemecký vicekancelár vyzval na zlepšenie vzťahov s Ruskom
Vzťahy medzi Ruskom a Nemeckom by sa mali zlepšiť, vyhlásil dnes v Düsseldorfe nemecký vicekancelár a minister hospodárstva Sigmar Gabriel.
Zdieľať

"Vzťahy medzi Nemeckom a Ruskom môžu a mali by sa opäť zlepšiť. My v Európe a v Nemecku musíme mať záujem na vzťahoch s Ruskom ako so spoľahlivým partnerom. Potrebujeme Rusko na urovnanie množstva konfliktov," citovala Gabriela agentúra TASS.
"Som presvedčený, že napriek rozdielom je potrebné využiť všetky možnosti, ako udržať dialóg a zachovať kontakty," dodal nemecký vicekancelár.
Gabriel je predsedom Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD). Hoci sa SPD ešte oficiálne nevyjadrila, očakáva sa, že jej kandidátom na funkciu kancelára v budúcoročných voľbách bude práve Gabriel.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR