14. októbra 2018

Nemecký triatlonista P. Lange sa stal víťazom MS Ironman na Havaji

Patrick Lange, archívna snímka.

Patrick Lange, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Kailua-Kona 14. októbra (TASR) - Nemecký triatlonista Patrick Lange sa stal víťazom MS Ironman na Havaji. Stal sa prvým športovcom, ktorý náročnú trať pozostávajúcu z 3,8 km plávania, 180,2 km na bicykli a 42,495 km behu zvládol pod osem hodín, v cieli mu namerali čas 7:52:39 h. Tridsaťdvaročný Lange obhájil titul z vlaňajška. Na druhom mieste skončil Belgičan Bart Aernouts (7:56:41 h), tretí finišoval Brit David McNamee (8:01:09 h).

Aj v ženskej kategórii boli diváci svedkami rekordného času 8:26:18 h., o ktorý sa postarala švajčiarska trojnásobná obhajkyňa prvenstva Daniela Ryfová. Tú na ceste za víťazstvom nezastavil ani útok medúzy počas plaveckej časti. S vyše desaťminútovou stratou dobehla do cieľa Lucy Charlesová z Veľkej Británie (8:36:34 h), Nemka Anne Haugová doplnila stupne víťazov (8:41:58 h).

LIGA NÁRODOV: Gibraltár dosiahol v Jerevane víťazstvo nad Arménskom