![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
20. septembra 2019
Nemeckí demonštranti na bicykloch požadujú opatrenia na ochranu klímy
Protestujúce držia transparent počas jazdy na bicykloch v rámci globálneho klimatického štrajku 20. septembra 2019 v Berlíne.
Zdieľať

Niekoľko desiatok mladých demonštrantov sa zhromaždilo priamo pred úradom nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, kde si rozložili stany.
Na podporu boja proti klimatickej zmene sa v Berlíne uskutočnilo aj viacero ďalších protestných akcií. V mestskej časti Mitte aktivisti páskami na krátku dobu zablokovali veľkú križovatku.
Na diaľnici v mestskej časti Tempelhof vyvesili protestný plagát s heslom: "Čisté autá sú špinavou lžou".
Napoludnie sa začalo protestné stretnutie pred Brandenburskou bránou, na ktorom jeho organizátori očakávali až 10.000 účastníkov.

V celom Nemecku je naplánovaných - podľa údajov mládežníckeho hnutia Piatky za budúcnosť - viac než 530 demonštrácií. Blokády ulíc ohlásili viaceré skupiny, ako napríklad environmentálne hnutie Extinction Rebellion.
Štrajky a protesty za ochranu klímy sa konajú v mnohých mestách naprieč Nemeckom, napríklad vo Frankfurte nad Mohanom, Hamburgu či Brémach. Vo Freiburgu vyšlo do ulíc viac než 20.000 ľudí.
V rámci medzinárodného týždňa štrajkov, ktorý sa začína v piatok, ohlásili aktivisti protesty vo vyše 2600 mestách na území 160 štátov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR