![]() |
11. júla 2007
BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) - Hranie videohier nezhoršuje sociálne vzťahy ani neznižuje možnosť akademicky rásť. Vyplýva to z najnovšieho výskumu dvojice Hope Cummings z University of Michigan a Elizabeth Vandewater z University of Texas, o ktorých závere informoval internetový portál osel.cz.
Dvojica sledovala 1 491 detí vo veku od 10 do 19 rokov. Videohry z nich hrávalo 36 percent (537 detí). Spomedzi tejto skupiny, až 80 percent (430 detí) tvorili chlapci. Práve chlapci trávili v spoločnosti videohier denne priemerne asi 58 minút počas bežného týždňa, v čase pracovného voľna to bolo 97 minút. Dievčatá naopak strávili hraním videohier 44 minút v týždni a o dvadsať minút viac počas víkendu.
Hranie videohier malo za následok skrátenie času, ktorý chlapci venovali čítaniu, u dievčat sa zasa znížil čas strávený robením domácich úloh. Ako píše osel.cz, opačne to ale neplatilo. Vedci zistili, že i keď sa hranie videohier určitým spôsobom kryje s plnením školských povinností, akademickú kariéru hráčov to neovplyvňuje. Podľa niektorých štúdií sa totiž najúspešnejší študenti venujú domácim úlohám v priemere kratšie ako tí menej úspešní. Tiež sa nepotvrdilo, že hranie videohier ženie hráčov do sociálnej izolácie. Mávajú totiž aj kamarátov a rozhodne nesedia iba doma v spoločnosti svojej videohry.
SITA
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |