![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
12. marca 2018
NATO uznalo Ukrajinu za ašpirantskú krajinu, píšu ukrajinské médiá
Na snímke Jens Stoltenberg, generálny tajomník NATO.
Zdieľať

"V súčasnosti deklarujú svoje ašpirácie na členstvo v NATO štyri partnerské krajiny: Bosna a Hercegovina, Gruzínsko, bývalá juhoslovanská republika Macedónsko a Ukrajina," citoval Ukrinform z vyhlásenia NATO.
"Toto je veľmi dôležité. NATO uznalo status Ukrajiny ako ašpirantskej krajiny. Krok za krokom sa blížime k plnému členstvu v Aliancii," napísala v sobotu na Facebooku podpredsedníčka ukrajinského parlamentu Iryna Heraščenková.
Poznamenala, že ukrajinská vicepremiérka pre európsku a euroatlantickú integráciu Ivanna Klympušová-Cyncadzeová sa v piatok stretla so zástupkyňou generálneho tajomníka Aliancie Rose Gottemoellerovou. Diskutovali o tejto otázke a "večer sa na oficiálnych webových stránkach NATO objavila takáto nádherná správa".
Ako informovala televízia 112 Ukrajina, práve výsledkom týchto rokovaní bolo, že "Aliancia súhlasila s uznaním ašpirácií, ktoré deklarovala Najvyššia rada 8. júna, čo vedie k členstvu v NATO, jednému zo strategických cieľov krajiny".
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR