27. marca 2024

27.3.2024 (SITA.sk) -
Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) by sa mala podľa šéfa švédskej diplomacie snažiť vytvoriť viac strategických ťažkostí pre zámer Moskvy obnoviť svoje bývalé impérium a hlavnou prioritou je zastavenie ruskej agresie proti Ukrajine.
„
Musíme chápať, že Rusko je sused, ktorý sa správa nezodpovedne, ktorý ohrozuje svet nezodpovednými jadrovými hrozbami a myšlienkou obnovy svojho bývalého impéria na úkor nezávislých štátov," povedal
Tobias Billström pre portál Euractiv.
„
Musíme to ukončiť. Musíme pre Rusko vytvoriť viac strategických ťažkostí," vyhlásil Billström. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Švédsky minister zahraničných vecí zdôraznil, že hlavnou prioritou je zastavenie agresie Ruska proti Ukrajine. NATO podľa neho v tomto ohľade nerobí dosť a „
nie všetky krajiny chápu naliehavosť" zastavenia ruskej agresie na Ukrajine.
„
Tieto krajiny musia pochopiť, že je tu konflikt a musíme sa ním zaoberať. NATO pre Ukrajinu nerobí dosť," povedal Billström. Šéf švédskej diplomacie je okrem toho presvedčený, že poskytnutie ďalšej vojenskej techniky Ukrajine „
nie je otázkou priemyselnej kapacity", ale „
závisí to od politického vedenia a politickej vôle".
Zdroj: SITA.sk - NATO pre Ukrajinu nerobí dosť, podľa šéfa švédskej diplomacie niektoré krajiny nechápu naliehavosť situácie © SITA Všetky práva vyhradené.