![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
31. júla 2015
NATO poskytne Iraku pomoc pri posilňovaní bezpečnostných síl
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ilustračné foto.
Zdieľať

Program pomoci, ktorý dnes na zasadnutí v Bruseli schválili zástupcovia 28 členských krajín NATO, je zameraný na podporu Iraku v úsekoch, kde je aliancia najviac schopná "pridať hodnotu", uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Program podľa neho vznikol v reakcii na žiadosť Bagdadu a po dôkladnej konzultácii s irackými úradmi, informovala tlačová agentúra AP.
NATO plánuje pomôcť Iraku v siedmich prioritných oblastiach. Patrí k nim tiež poradenstvo pri reformách bezpečnostného sektora, civilno-vojenské plánovanie, kybernetická obrana, vojenské lekárstvo a civilné núdzové plánovanie.
Stoltenberg dodal, že odborníci z NATO a Iraku teraz pripravia podrobnosti výcvikových programov, ktoré sa budú konať v Turecku a Jordánsku.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR