Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. apríla 2011

Najväčšiu diskusiu v Trenčíne vyvolalo rušenie tratí



Na dnešnom stretnutí predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy Trenčianskeho samosprávneho kraja vyvolala najväčšiu diskusiu informácia o redukcii ...



Zdieľať
vlak Foto: SITA/Ľubomíra ČernekováTRENČÍN 7. apríla (WEBNOVINY) – Na dnešnom stretnutí predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy Trenčianskeho samosprávneho kraja vyvolala najväčšiu diskusiu informácia o redukcii železničných tratí v regióne. "Župan Sedláček zdôraznil, že Trenčiansky samosprávny kraj nie je gestorom rušenia železničných tratí," uviedol Peter Toman z mediálneho oddelenia Trenčianskeho samosprávneho kraja. Taktiež podotkol, že Sedláček nesúhlasí s prechodom kompetencií v oblasti železničnej dopravy na samosprávne kraje, pretože takýto prechod nie je ekonomicky pripravený.


Účastníci stretnutia s postupom Železníc Slovenskej republiky v otázke rušenia spojov nesúhlasia. "Nesúhlasia s tým, že pripomienky miestnej a regionálnej samosprávy neboli akceptované a žiadajú postup železníc prehodnotiť. Zároveň požadujú, aby v budúcnosti boli akceptované všetky oprávnené požiadavky miestnej a regionálnej samosprávy," informoval Toman.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), a.s. plánuje redukovať 314 vlakov, z toho 237 spojov zruší a 77 bude mať časové alebo úsekové obmedzenia. Na trati Nové Mesto nad Váhom - Myjava - Vrbovce - hranica ostanú tri vlaky do Českej republiky. Súkromný prepravca bude pravdepodobne od 1. mája zabezpečovať dopravu na úseku Trenčianske Teplice - Trenčianska Teplá. Mala by fungovať ako nostalgicko-historická železnička. Na trati Trenčianska Teplá - Horné Sŕnie – Česká republika ostane nedeľný spoj pre študentov. Polovica vlakov zostane na trati Trenčín – Chynorany.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
DFN zavádza novinku - analýzu materského mlieka
<< predchádzajúci článok
Jurzyca chce spoplatnenie denného štúdia v cudzích jazykoch