05. decembra 2006

Najlepšími z rezortu MO SR Martikán a Havlík

Najlepšími športovcami rezortu Ministerstva obrany Slovenskej republiky za rok 2006 sa stali vodný slalomár Michal Martikán (C1) a kulturista Štefan Havlík. Martikán dominoval v olympijských a ...

BANSKÁ BYSTRICA 5. decembra (WEBNOVINY) - Najlepšími športovcami rezortu Ministerstva obrany Slovenskej republiky za rok 2006 sa stali vodný slalomár Michal Martikán (C1) a kulturista Štefan Havlík. Martikán dominoval v olympijských a Havlík v neolympijských športoch. Najúspešnejší slovenský vodný slalomár posledného desaťročia vybojoval v roku 2006 na MS v Prahe striebro v C1 a na ME v L´Argentiére pridal rovnaký kov z C1 aj zo súťaže hliadok. Havlík vybojoval v kategórii do 100 kg na MS v Ostrave striebro a z domácich ME v Bratislave získal v kategórii do 90 kg zlato v jednotlivcoch a ďalšie prvenstvo pridal aj zo súťaže miešaných párov.

V juniorskej kategórii sa tešili z ocenenia vodní slalomári Alexander Slafkovský (C1) a deblkanoisti Ján Bátik s Tomášom Kučerom, teda zlatí medailisti z ME do 23 rokov v anglickom Nottinghame. Ocenenia najlepším odovzdali v utorok večer v Dome kultúry v Banskej Bystrici.

Celkovo získali armádni športovci v práve vrcholiacom roku viac ako 30 medailí na vrcholných svetových podujatiach, z toho 19 na majstrovstvách sveta a ďalších 13 z majstrovstiev Európy a juniorských majstrovstiev Európy. K výraznejším úspechom športovcov MO SR možno zaradiť aj 5. miesto biatlonistu Mareka Matiaška z vytrvalostných pretekov na 20 km zo ZOH v Turíne.

Kramnik nezvládol poslednú partiu, počítač vyhral 4:2