31. mája 2009

Na VC Slovenska v Dubnici až 8 triumfov pre SR

Slovenskí reprezentanti v boxe si na medzinárodnom turnaji Veľká cena Slovenska (Grand Prix Slovakia), ktorý sa uskutočnil počas víkendu za účasti 33 pästiarov zo štyroch krajín (okrem SR aj z ČR, ...

DUBNICA 31. mája (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti v boxe si na medzinárodnom turnaji Veľká cena Slovenska (Grand Prix Slovakia), ktorý sa uskutočnil počas víkendu za účasti 33 pästiarov zo štyroch krajín (okrem SR aj z ČR, Maďarska a Rakúska) v športovej hale v Dubnici, vybojovali až osem prvenstiev. Z borcov SR na Považí triumfovali Martin Parlagi (do 54 kg), Tomáš Vaňo (do 57 kg), Dominik Dolinaj (do 60 kg), Béla Glóner (do 64 kg), Ladislav Takács (do 69 kg), Tibor Varga (do 75 kg), Sandro Dirnfeld (do 91 kg) a Štefan Slíž (nad 91 kg). Len v kategórii do 81 kg vystúpil na najvyšší stupeň iný ako domáci boxer - Grim Tahiri z Rakúska. "Pre našich reprezentantov išlo o jednu z posledných previerok pripravenosti pred blížiacimi sa majstrovstvami Európskej únie, ktoré budú v polovici júna v dánskom Odense. Príjemným prekvapením je pre mňa suverénne víťazstvo Dirnfelda v deväťdesiatjednotke nad oveľa známejším a skúsenejším Čechom Viktorom," uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA) Tibor Hornig.

Veľká cena Slovenska (Grand Prix Slovakia) v boxe v Dubnici - nedeľňajšie finálové výsledky:
kategória do 54 kg: Martin Parlagi (SR) - Erik Huliev (ČR) - Parlagi vyhral vzdaním súpera v 3. kole
do 57 kg: Tomáš Vaňo (SR) - Filip Barak (ČR) 10:3
do 60 kg: Dominik Dolinaj (SR) - Mário Zábojník (SR) 15:1
do 64 kg: Béla Glóner (SR) - Tamás Pekanov (Maď.) 12:11
do 69 kg: Ladislav Takács (SR) - Rastislav Rajda (ČR) 11:0
do 75 kg: Tibor Varga (SR) - Vardan Beseljan (ČR) 8:8, Varga vyhral na pomocné body
do 81 kg: Grim Tahiri (Rak.) - Jozef Gábriš (SR) - Tahiri vyhral r.s.c. v 1. kole
do 91 kg: Sandro Dirnfeld (SR) - Lukáš Viktora (ČR) 11:4
nad 91 kg: Štefan Slíž (SR) - Attila Ale (Maď.) - Slíž vyhral vzdaním súpera v 1. kole