Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. decembra 2009

Na Slovensku sa začne najväčšia zbierka pre Afriku



Na Slovensku sa začne v piatok najväčšia slovenská zbierka na pomoc v Afrike. Koledníci Dobrej noviny budú až do 6. januára navštevovať domácnosti a zbierať peniaze na pomoc ľuďom v Keni, južnom ...



Zdieľať
BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Na Slovensku sa začne v piatok najväčšia slovenská zbierka na pomoc v Afrike. Koledníci Dobrej noviny budú až do 6. januára navštevovať domácnosti a zbierať peniaze na pomoc ľuďom v Keni, južnom Sudáne, Etiópii a Ugande. Ide už o 15. ročník akcie, zapojí sa do nej vyše 26-tisíc detí v približne 1 100 mestách a obciach, povedal agentúre SITA predseda Hnutia kresťanských spoločenstiev detí eRko Marián Čaučík.


„Za necelých 15 rokov sa podarilo vyzbierať takmer 5 miliónov eur. Podporili sme z nich vyše 160 projektov v Afrike,“ uviedol Čaučík, ktorý akciu zakladal a je zároveň riaditeľom Dobrej noviny. Tohtoročný výťažok pôjde na projekty na pomoc deťom a ženám v Keni, na vzdelávanie a zdravotníctvo v južnom Sudáne, pomoc sirotám v Ugande a tiež na vzdelávanie detí a žien v Etiópii. „Aj v mene tých, ktorým tieto peniaze pomohli, ďakujeme všetkým na Slovensku, ktorí do zbierky prispeli alebo pravidelne každý rok prispievajú,“ dodal.

Zbierku pripravuje spolu s katolíckymi farnosťami a Pápežskými misijnými dielami. Vlani sa vyzbieralo takmer trištvrte milióna eur. Peniaze pomohli napríklad deťom ulice, postihnutým deťom a ženám v Keni ale tiež ľuďom, ktorí trpia nedostatkom vody. V južnom Sudáne podporuje Dobrá novina prevádzku nemocníc, v Ugande zas siroty, ktorých rodičia zomreli na AIDS. Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť celoročne, v čase Vianoc až do 31. januára aj zaslaním darcovskej SMS na číslo 877 s textom DMS DOBRANOVINA. Cena darcovskej SMS je jedno euro.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Odstúpenie Krčméryho je diskriminačným tlakom
<< predchádzajúci článok
PUTIN: Gruzínci popierajú vlastnú históriu