![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 11.2.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Dezider
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![](https://www1.teraz.sk/usercontent/photos/0/d/3/3-0d38e9da2ce250fd1ad44c20c5ecbf99d702ebe7.jpg)
Sú to parný rušeň 475.196 Šľachtičná a motorový rušeň T 679.1312 Sergej. "Účinkovali" v americkom akčnom filme Peacemaker (Mierotvorca), v ktorom hrali herecké hviezdy George Clooney a Nicole Kidman, priblížil Tunega.
Návštevníkov podľa neho určite zaujme aj rušeň rekordman - T 499.0002, najrýchlejší motorový rušeň v bývalom Československu. Lákadlom je aj prehliadka vystavených historických rušňov na točni, pestrá paleta jázd mimoriadnych historických vlakov, vrátane nedeľnej (18.6.) súbežnej jazdy parných vlakov, vojenskej ukážky bojov spadajúcich do obdobia druhej svetovej vojny či výstavka historickej neželezničnej techniky.
"Napriek tomu, že hlavnou témou podujatia sú železnice, v pestrom sprievodnom programe si každý niečo nájde, napríklad aj koncert dobrej hudby," dodal Tunega.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR