Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2006

Na list Inakosti reagovali 4 kandidáti na primátora Bratislavy



Štyria zo šiestich kandidátov na primátora Bratislavy zareagovali na otvorený list Iniciatívy Inakosť, ktorá sa ich pýtala na postoje k dodržiavaniu práv sexuálnych menšín. Na otázky ...



Zdieľať

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) - Štyria zo šiestich kandidátov na primátora Bratislavy zareagovali na otvorený list Iniciatívy Inakosť, ktorá sa ich pýtala na postoje k dodržiavaniu práv sexuálnych menšín. Na otázky odpovedali súčasný primátor Andrej Ďurkovský, Monika Flašíková-Beňová, Karol Ondriaš a Andrej Trnovec.

M. Flašíková-Beňová vo svojom volebnom programe otvorene deklarovala pozitívny postoj k rôznorodosti a inakosti obyvateľov Bratislavy. Ako primátorka hlavného mesta sa chce snažiť o dôsledné dodržiavanie antidiskriminačnej legislatívy a o to, aby Bratislava bola mestom tolerancie k príslušníkom všetkých legitímnych menšín. Plánuje verejne bojovať proti prejavom diskriminácie a intolerancie počas celého volebného obdobia. Ako sa vyjadrila, bude veľmi rada, ak sa Bratislava v tomto smere stane pozitívnym príkladom aj pre ostatné slovenské mestá.

Súčasný primátor Ďurkovský je presvedčený, že postačuje poskytovať mestské služby pre všetkých obyvateľov mesta rovnako. Vo svojich odpovediach nepripúšťa, že by mal byť konfrontovaný s problematikou zákonnej úpravy partnerského zväzku gejských a lesbických párov.

Podľa Trnovca občania buď súhlasia so zákonnými podmienkami, ktoré štát vytvára, alebo sa snažia ich zmeniť, „no niektorí stoja i mimo zákona.“ Ondriáš v tejto súvislosti povedal, že treba zabezpečiť, aby platili zákony pre každého rovnako. Je tiež dôležité mediálne propagovať rovnosť v rôznorodosti a inakosti.

Predstavitelia iniciatívy zaslali 23. novembra kandidátom na primátora Bratislavy list so šiestimi otázkami, ktoré sa týkajú ich postoja k dodržiavaniu práv sexuálnych menšín. Okrem iného sa kandidátov pýtali, či majú homosexuálne orientovaní ľudia právo na plnohodnotný život bez strachu z diskriminácie, či si podľa nich ich spolužitie zaslúži zákonnú úpravu alebo čo mienia urobiť, aby sa homosexuálne orientovaní občania a spolu žijúce homosexuálne páry cítili v Bratislave slobodne a bezpečne.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Za diskusný stôl v Prešove zasadlo sedem kandidátov
<< predchádzajúci článok
Kauza vraždy medičky Ľ. Cervanovej opäť pred súdom