16. januára 2017
madagaskar, ilustračná snímka Foto: TASR/APAntananarivo 16. januára (TASR) - Najmenej 27 ľudí zomrelo počas epidémie moru, ktorý vypukol na juhu ostrovného štátu Madagaskar. Informovalo o tom dnes madagaskarské ministerstvo zdravotníctva.
V oblastiach Atsimo-Atsinanana a Ihorombe sa doposiaľ morom nakazilo 68 ľudí, pričom vo väčšine prípadov ide o bubonický mor, ktorý šíria blchy.
Podľa madagaskarského ministerstva zdravotníctva u najmenej piatich ľudí diagnostikovali pľúcnu formu tohto ochorenia šírenú kvapôčkovou infekciou z človeka na človeka.
Madagaskar ležiaci v Indickom oceáne pri východnom pobreží Afriky je krajinou s najčastejším výskytom moru, ktorému v minulosti podľahli milióny ľudí.
Mor je liečiteľný antibiotikami, ak však postihne pľúca, zomiera naň až 90 percent postihnutých.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR