![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
28. mája 2016
Na dovolenku je ochotných si požičať deväť percent Slovákov
Slováci idú na dovolenku vtedy, ak na to majú. Iba ...
Zdieľať

Naopak, Poliaci a Bulhari si na príjemne strávený čas pokojne zoberú úver. V Poľsku sa tak vyjadrilo 16 % respondentov a v Bulharsku 20 % respondentov. Vyplynulo to z medzinárodného prieskumu, ktorý si nechala vypracovať na vzorke 4 tis. respondentov spoločnosť Profi Credit.
Dovolenkovať sa tento rok chystá 68 % Slovákov, pričom približne dve tretiny z toho sú odhodlané vycestovať za oddychom do zahraničia. Z prieskumu vyplynulo, že najobľúbenejšou destináciou pre Slovákov, ale i Čechov, je Chorvátsko. Poliaci najradšej trávia dovolenku v Španielsku a ak sa už Bulhari rozhodnú vymeniť svoje more za cudzie, idú na dovolenku do Grécka.
Slováci plánujú na dovolenku utratiť v priemere 683 eur. Aby sa zmestili do rozpočtu, preferujú cestu vlastným autom. Takto sa vyjadrilo 67 % respondentov. Komfortnejší presun lietadlom si volí len zhruba 29 % Slovákov a autobus uprednostní približne 22 % opýtaných. Podobne sú na tom aj Česi a Bulhari. Najviac za dovolenku chcú tento rok utratiť Poliaci, a to v priemere 915 eur.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.