24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

03. mája 2011

MS 2011: Kanada zdolala po predĺžení Švajčiarsko

Kanada - Švajčiarsko 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Hokejisti Kanady sa stali víťazmi základnej B-skupiny na svetovom šampionáte v Košiciach, keď v utorňajšom stretnutí zdolali Švajčiarsko 4:3 po predĺžení. Kanaďania si tak prenášajú do tabuľky osemfinálovej F-skupiny 5 zo 6 možných bodov. Švajčiarsko má istotu 2. miesta v skupine a o tom, koľko bodov si so sebou zoberie do osemfinálovej časti, sa rozhodne vo večernom zápase medzi Francúzskom a Bieloruskom.

Kanaďania odohrali so Švajčiarmi zatiaľ najkvalitnejší zápas košickej časti šampionátu. Švajčiari dokázali korčuliarsky i fyzicky držať s favoritom krok. Najskôr sa ubránili prvotnému kanadskému tlaku, navyše v 13. min otvoril skóre Raphael Diaz. Kanaďania sa dlho cez švajčiarske defenzívne hradby nedokázali presadiť. Brankára Leonarda Genoniho dokázal prekonať až v 32. min Jordan Eberle. V 37. min pridal aj s kúskom šťastia ďalší presný zásah John Tavares - 2:1. Švajčiari zvýšili v tretej dvadsaťminútovke aktivitu, Matthias Bieber v 45. min ešte trestné strieľanie nepremenil, ale o štyri minúty neskôr skončilo nahodenie Du Boisa od modrej čiary v kanadskej bránke - 2:2. V 57. min po závare pred švajčiarskou bránkou dokázal Stewart v páde vystreliť a skórovať na 3:2. Švajčiari sa však nevzdali, bojovali a Ambühl v 59. min opäť vyrovnal. V 65. min rozhodol o kanadskom víťazstve Pietrangelo.

B-skupina (Košice):

Góly: 32. Eberle (Kane), 37. Tavares, 57. Stewart (Zajac), 65. Pietrangelo (Stewart) - 13. Diaz (Stancescu), 49. Du Bois (Sbisa, Gardner), 59. Ambühl (J. Vauclair)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek, Šindler - Gebauer (všetci ČR), Terho (Fín.), 7214 divákov.

Kanada: Reimer - Phaneuf, Burns, Schenn, Methot, Gragnani, Pietrangelo, Scalzo, Colaiacovo - Clutterbuck, Zajac, Ladd - R. Nash, Duchene, J. Neal - Eberle, Spezza, Kane - Skinner, Tavares, Stewart
Švajčiarsko: Genoni - Diaz, Bezina, B. Gerber, Du Bois, J. Vauclair, Furrer, Sbisa - Rüthemann, Gardner, Plüss - Monnet, Sprunger, Ambühl - Lotscher, Moser, Trachsler - Stancescu, Bieber, Lemm