14. júla 2017
Vladimir Putin, archívne foto Foto: TASR/APMoskva 14. júla (TASR) - Moskva vyhostí viacerých amerických diplomatov a zatvorí niektoré americké objekty v Rusku, ak Spojené štáty znovu neotvoria dve ruské rekreačné zariadenia z čias studenej vojny v USA. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ruského ministerstva zahraničných vecí.
Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová uviedla, že ak sa problém nevyrieši, Moskva
"bude musieť prijať recipročné opatrenia".
V reakcii na správy o ruskom zasahovaní do vlaňajších amerických prezidentských volieb administratíva prezidenta Baracka Obamu vyhostila 35 ruských diplomatov a zatvorila dve ruské rekreačné zariadenia, ktoré boli podľa Obamu využívané na účely špionáže.
Súčasný americký prezident Donald Trump a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin minulý týždeň o znovuotvorení oboch zariadení diskutovali, ale k dohode zatiaľ nedospeli.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR