05. januára 2012

Mladí slovenskí hokejisti prehrali s rovesníkmi z Česka 2:5

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela vo svojom záverečnom súboji na majstrovstvách sveta juniorov v Calgary, keď v stredajšom súboji o konečné 5. miesto prehrala s rovesníkmi z Česka ...

michal cajkovsky CALGARY 5. januára (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela vo svojom záverečnom súboji na majstrovstvách sveta juniorov v Calgary, keď v stredajšom súboji o konečné 5. miesto prehrala s rovesníkmi z Česka 2:5.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša tak šampionát ukončili na konečnom 6. mieste a medzi elitou sa predstavia aj o rok v ruskej Ufe.

Mladí Slováci nastúpili bez zraneného útočníka Tomáša Jurča a nezachytili úvodnú tretinu, ktorú prehrali 0:3. V ďalšom priebehu duelu dokázali slovenskí hokejisti znížiť na 1:3 a v treťom dejstve aj na konečných 2:5. Do streleckej listiny sa zapísali Miloš Bubela a Matúš Chovan.

Šancu chytať dostal v závere II. tretiny Richard Sabol, ktorý sa na šampionáte predstavil prvýkrát. Spolu odchytal takmer 24 minút, inkasoval iba raz a zneškodnil 12 striel súpera. Vo štvrtok sú na programe zápasy o zlato (Rusko - Švédsko) a o bronz (Kanada - Fínsko).

o 5. miesto (Calgary):
Česko - Slovensko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Góly: 6. Faksa (Krejčí), 14. Holík (Straka, Sekáč), 17. Mozík (Krejčí, Holík), 37. Uher (Hertl), 43. Filippi (Mozík, Uher) - 35. Bubela (Martin Ďaloga), 47. Matúš Chovan (Bubela)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 46:31. Rozhodovali: Klein (Kan.), Nord (Švéd.) - Fluri (Švaj.), Sormunen (Fín.), 12 923 divákov.

Česko: Mrázek - Musil, Krejčí, J. Říha, Hrbas, Mozík, Jank - Sekáč, Holík, Straka - Uher, Filippi, Nosek - Jaškin, Hertl, Culek - Hyka, Faksa, Sedlák - Přibyl
Slovensko: Šimboch (37. Sabol) - Marinčin, Gernát, A. Jánošík, Čerešňák, Trška, Čajkovský, Bezuška, Kurali - R. Mráz, M. Daňo, Matúš Chovan - Toman, M. Tvrdoň, Bubela - M. Hinďoš, Bene, Matoušek - Dolník, Martin Ďaloga