14. novembra 2012

Mladí futbalisti tesne prehrali s Rusmi

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v medzištátnom priateľskom stretnutí v španielskej Marbelle s rovesníkmi z Ruska 1:2. Oba góly "zbornej" zaznamenal v prvom polčase ...

milan lalkovic MARBELLA 14. novembra (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v medzištátnom priateľskom stretnutí v španielskej Marbelle s rovesníkmi z Ruska 1:2. Oba góly "zbornej" zaznamenal v prvom polčase Alexander Kozlov.

Útočník moskovského Spartaka najprv otvoril skóre v 14. min strelou z pravej strany pokutového územia a o 7 minút neskôr dosiahol druhý gól po prihrávke za obrancov od Kajumova. Krátko po prestávke znížil na 1:2 z pohľadu Slovákov presnou hlavičkou Ivan Schranz.

Rusko "21" - Slovensko "21" 2:1 (2:0)

Góly: 14. a 21. A. Kozlov - 47. Schranz, ŽK: 28. Machmudov, 58. Jemeljanov (obaja Rus.), rozhodovali: Godínez - Arias, Camino (všetci Šp.)

Rusko "21": Generalov (46. Isupov) - Nikitin, S. Bryzgalov, Kňazev, D. Golubev - Jemeljanov, Machmudov (46. Netfulin), Solovjov (46. Kabutov, 76. Lezgincev), Kajumov (85. Lambarskij) - A. Kozlov (46. Bočarov), Mitriščev (46. Paňukov)
Slovensko "21": Rusov (81. P. Le Giang) - J. Bartek (46. Habánek), Hudák, Gyömbér, Koštrna (89. Škriniar) - Paur (46. Hrošovský), Lásik - K. Mészáros (46. Schranz), Škvarka (81. Kochan), Lalkovič (73. Vojtuš) - Oršula

I. polčas

Rusi začali aktívnejšie a už v 3. min po prieniku Kajumova zblokovali slovenskí obrancovia strelecký pokus Mitriščeva. Slováci odpovedali zvýšenou snahou najmä na pravom krídle, ale hráči súpera tesne bránili.

V 14. min unikol po pravej strane agilný Alexander Kozlov a otvoril skóre duelu. Útočník Spartaka Moskva dostal o sedem minút neskôr prihrávku za obranu od Kajumova a zvýšil na 2:0.

V 24. min zobral slovenským obrancom loptu v pokutovom území Mitriščev, ale zverenci Ivana Galáda svoju chybu vzápätí napravili. Po polhodine hry sa do ďalšej veľkej príležitosti dostal A. Kozlov, jeho pokus však bravúrne vyrazil brankár Slovenska Dobrivoj Rusov. V 42. min sa po rohovom kope dostal k lopte Slovák Koštrna, ktorého strela tesne minula bránku Generalova.

II. polčas

Po necelých troch minútach na ihrisku skóroval v úvode druhého polčasu Ivan Schranz, ktorý sa pri zahrávaní rohového kopu najlepšie zorientoval v pokutovom území a presnou hlavičkou znížil na 2:1. O chvíľu na to sa podobne snažil prekvapiť Rusova Neftulin, ale brankár Slovenska pozorne zasiahol.

Slovenskí mladíci po góle herne ožili, aktivitou hýrili najmä striedajúci Schranz s Hrošovským. V 64. min Neftulinovu strelu z ostrého uhla vyrazil Rusov na roh. Časté striedania potom narušili tempo duelu. V 84. min Paňukov vyskúšal pozornosť striedajúceho Le Gianga strelou z diaľky. Slováci sa síce v závere snažili, ale remízu napokon nevybojovali.