![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
05. mája 2022
Mikulcovo ministerstvo plánuje zriadenie integrovaných bezpečnostných centier, majú riadiť nasadenie záchranných zložiek
Ministerstvo vnútra SR chystá zriadenie integrovaných bezpečnostných centier, ktoré budú fungovať ako regionálne centrá tiesňovej komunikácie a ...
Zdieľať

Značné regionálne rozdiely
Návrh zákona má podľa rezortu tiež ambíciu zadefinovať v súčasnosti absentujúce okruhy odbornej prípravy a odbornej spôsobilosti na úseku integrovaného záchranného systému ako nástrojov na zvýšenie profesionálnej úrovne operátorov liniek tiesňového volania.
„V súčasnosti koordinačné stredisko integrovaného záchranného systému zriaďuje a jeho činnosť zabezpečuje okresný úrad v sídle kraja, čo v praxi vytvára značné regionálne rozdiely medzi jednotlivými koordinačnými strediskami po stránke priestorovej a procesnej a po stránke materiálno-technického zabezpečenia," konštatuje ministerstvo vnútra s tým, že zriaďovateľom nových centier by mal byť samotný rezort.
Zamestnanci sú finačne podhodnotení
Zamestnanci zabezpečujúci činnosť koordinačného strediska sú podľa rezortu momentálne finančne podhodnotení vzhľadom na obsah a rozsah vykonávaných činností, ako sú príjem a odozva na tiesňovú komunikáciu z celého územia SR a takisto príjem a odozva na tiesňovú komunikáciu zo zahraničia v rámci cezhraničnej tiesňovej komunikácie.
Ministerstvo zároveň zdôrazňuje, že v súčasnosti chýba legislatívne ukotvenie odbornej prípravy a odbornej spôsobilosti na úseku integrovaného záchranného systému, čím sa značne sťažuje kontinuálna výchova a vzdelávanie personálu zodpovedného za ochranu života, zdravia, majetku a životného prostredia.
Zdroj: Webnoviny.sk - Mikulcovo ministerstvo plánuje zriadenie integrovaných bezpečnostných centier, majú riadiť nasadenie záchranných zložiek © SITA Všetky práva vyhradené.
nasledujúci článok >>
Zdanenie regulovaných firiem sa zrejme čoskoro stane realitou, Matovič chce už o týždeň oznámiť podrobnosti
Zdanenie regulovaných firiem sa zrejme čoskoro stane realitou, Matovič chce už o týždeň oznámiť podrobnosti
<< predchádzajúci článok
USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov
USA poskytli ukrajinským vojakom informácie, vďaka nim dokázali zabiť ruských dôstojníkov