![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Jej zástupca Erik Horváth pre TASR uviedol, že už na začiatku mali zaregistrovaných vyše 220 účastníkov a počas večera k nim pribúdali ďalší. Už na začiatku podujatia bolo jasné, že vlaňajší počet 120 účastníkov behu prekonajú.
"Ide o podujatie, ktoré je síce druhým ročníkom, ale tohto roku robíme Mikulášsky beh, minulého roku sme robili Čertovský. Takže ide o tradíciu Mikulášskeho behu tu v Prešove. Čo sa týka trate, je to zhruba nejakých šesť kilometrov. Organizátorom je komunita Active life, my sme bežci, ktorí vznikli v Košiciach, ale spájame mestá,“ uviedol Horváth.
Mikulášsky beh štartoval pri Južnom parku v centre mesta. Trať viedla cez ulice Hlavná, Svätoplukova, Kmeťovo stromoradie, Metodova a späť na Hlavnú. Pre rodiny s deťmi a menej vytrvalých bežcov bola pripravená kratšia alternatíva, zhruba tri kilometre uličkami mesta. Účastníkov na trati čakali prekvapenia v podobe svetelných efektov. Šťastlivci mohli získať aj ceny v tombole. O zábavu sa postarala funky kapela Homosapiens z Martina.
Počas Mikulášskeho behu bola z centra mesta vylúčená všetka cestná doprava, linky MHD boli presmerované na vedľajšie ulice.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR