Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. júla 2006

Microsoft dal 26 žalôb na firmy v USA za softvérové pirátstvo



Americká softvérová spoločnosť Microsoft podala 26 žalôb na federálnych súdoch v siedmich štátoch proti americkým spoločnostiam, ktoré obviňuje z predaja nelegálnych kópií jej softvéru. Ako ...



Zdieľať

SEATTLE 18. júla (WEBNOVINY) - Americká softvérová spoločnosť Microsoft podala 26 žalôb na federálnych súdoch v siedmich štátoch proti americkým spoločnostiam, ktoré obviňuje z predaja nelegálnych kópií jej softvéru. Ako najväčšia softvérová firma na svete informovala, týmto krokom chce odradiť ostatné spoločnosti a zákazníkov od softvérového pirátstva a zároveň zvýšiť predaj svojich kľúčových produktov - operačného systému Windows a balíka programov Office. Trh týchto produktov, s obratom rádovo v miliardách dolárov, totiž začína byť nasýtený. "Znepokojuje nás to, keďže softvérové pirátstvo má vážny vplyv na naše podnikanie v tom zmysle, že ľudia neplatia za výskum a vývoj, ale využívajú ich výsledky,“ vyhlásila právna zástupkyňa Microsoftu Mary Jo Schrade.

Microsoft zaznamenal v tomto roku výrazný úspech v boji proti nelegálnemu šíreniu svojich produktov, keď Čína súhlasila, že proti takýmto praktikám razantne zakročí. Spoločnosť navyše začala vo veľkom distribuovať nový program Windows Genuine Advantage, ktorý dokáže zistiť, či jej klienti používajú legálne kópie systému Windows. Microsoft dlhodobo vyjadruje znepokojenie zo softvérového pirátstva v krajinách ako Čína, Rusko, či India. Ako však Schrade dodala, prišiel čas zamerať sa aj na domáci trh.

Spoločnosť Microsoft zaznamenala v druhom finančnom štvrťroku, ktorý sa skončil 31. decembra minulého roka, výnosy v objeme 11,84 mld. USD. Štvrťročný čistý zisk spoločnosti sa zvýšil medziročne o 5 % na 3,65 mld. USD, respektíve 34 centov na akciu.

(1 USD = 30,766 SKK)

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Egyptský prezident Mubarak kritizoval Hizballáh a Hamas
<< predchádzajúci článok
Klienti SLSP majú v anonymných vkladoch ešte asi 1,4 mld. Sk