06. júla 2014
Ilustračné foto Foto: TASR/APBratislava 6. júla (TASR) - Sever Slovenska môžu dnes večer zasiahnuť búrky. Hydrometeorológovia varujú, že s búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môže napršať 20 až 40 milimetrov zrážok. Vydali výstrahu prvého stupňa.
Výstraha platí zatiaľ do 19.00 h pre severné okresy od Ilavy a Púchova, cez Žilinu, Martin, Liptovský Mikuláš, Poprad až po Kežmarok.
"Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
Pri búrkach je podľa SHMÚ možný prechodný, no výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc či podchodov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR