16. januára 2009

Meszároš treťou hviezdou zápasu

V desiatich štvrtkových dueloch kanadsko-americkej hokejovej NHL dokázal bodovať jediný slovenský hráč. Obranca Tampy Bay Andrej Meszároš strelil v druhej tretine víťazný gól "bleskov" v domácom ...

NEW YORK 16. januára (WEBNOVINY) - V desiatich štvrtkových dueloch kanadsko-americkej hokejovej NHL dokázal bodovať jediný slovenský hráč. Obranca Tampy Bay Andrej Meszároš strelil v druhej tretine víťazný gól "bleskov" v domácom dueli proti Philadelphii (konečný výsledok 4:1) a napokon sa stal treťou hviezdou zápasu. V akcii boli aj obaja slovenskí gólmani. Jaroslav Halák priviedol Montreal k triumfu nad Nashvillom (3:2) dvadsiatimi troma úspešnými zákrokmi, menej sa darilo Petrovi Budajovi. Ochranca svätyne Colorada pustil za svoj chrbát štyri z 25 striel St. Louis, ktoré napokon zdolalo Avalanche 5:2 (posledný gól zaznamenal Backes do prázdnej bránky).

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
NY Islanders - Boston 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Carolina - Toronto 4:6 (0:1, 1:3, 3:2)
Montreal - Nashville 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celý duel a zaznamenal 23 úspešných zákrokov
Tampa Bay - Philadelphia 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) - Andrej Meszároš (Tampa Bay) 1+0
Minnesota - Edmonton 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
St. Louis - Colorado 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) - Peter Budaj (Colorado) odchytal celý zápas a dosiahol 21 úspešných zásahov
Dallas - Buffalo 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0, 0:1)
Vancouver - Phoenix 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Los Angeles - Detroit 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
San Jose - Calgary 2:3 (1:0, 1:2, 0:1).