05. januára 2009

Meszároš so 64 stehmi hrdinom nedeľňajšieho zápasu

Slovenského obrancu hokejového klubu severoamerickej NHL Tampa Bay Lightning Andreja Meszároša zdobí od soboty 64 štichov. Po tom, ako ho v domácom zápase proti Caroline (2:3) trafila do úst strela Antona ...

TAMPA 5. januára (WEBNOVINY) - Slovenského obrancu hokejového klubu severoamerickej NHL Tampa Bay Lightning Andreja Meszároša zdobí od soboty 64 štichov. Po tom, ako ho v domácom zápase proti Caroline (2:3) trafila do úst strela Antona Babchuka, sa musel podrobiť 45-minútovému zákroku, počas ktorého mu lekár zošil hornú peru, ďasno a podnebie úst. Napriek tomu slovenský obranca vykorčuľoval už o necelých 24 hodín na ľad v Atlante, kde pomohol svojmu tímu k víťazstvu 4:1 jedným plusovým bodom a na ploche strávil neuveriteľných 25 minút a 38 sekúnd, vďaka čomu bol druhým najvyťaženejším hráčom zápasu po svojom spoluhráčovi Stevovi Emingerovi, ktorý bol medzi mantinelmi o 13 sekúnd dlhšie. Dvadsaťtriročný bek, ktorý od svojho debutu ťahá sériu 285 zápasov v NHL bez prerušenia, nastúpil v Atlante s drôteným košíkom na prilbe, s akým hrávajú dorastenci. "Keď je to možné, chcem nastúpiť v každom zápase," povedal slovenský obranca a pokračoval: "Dám si košík a pôjdem hrať, veď nemám zlomenú ruku či nohu. Chcem hrať a pomôcť tímu po sérii prehier." Po úspešnom zápase opísal svoje pocity: "Dostal som nejaké pilulky proti bolesti, ale počas zápasu bolo všetko v poriadku. Košík na tvári mi trochu vadil. Nie som naň zvyknutý. Ale inak to nebolo veľmi bolestivé." Z Meszároša bol nadšený aj tréner Tampy Rick Tocchet: "Vzal si košík, išiel na ľad a hral, bol príkladom ostatným chlapcom. Pre mňa je lídrom. A pre Meza je to ďalší stupienok na rebríčku vodcovstva." SITA