08. októbra 2015
ilustračné foto Foto: TASR/APPraha 8. októbra (TASR) - Dvadsaťdvaročný Slovák sa dnes zodpovedal pred senátom Mestského súdu v Prahe zo zákerného surového útoku v metre, pri ktorom v marci podrezal bez príčiny spolucestujúceho. Len rýchly zásah záchranárov zachránil napadnutému mužovi život. Obžalovanému Róbertovi A. hrozí až desaťročný trest, informoval server iDnes.cz.
K incidentu došlo 12. marca ráno krátko pred 7.30 h na stanici Invalidovna. Žalobkyňa Margita Kralická dnes na súde uviedla, že obvinený
"pravou rukou vytiahol z kapsy bundy vysúvací nôž s odlamovacou čepeľou, dlhý asi desať centimetrov. Potom sa ohnal nožom proti krku poškodeného."
Muža zasiahol do ľavej strany krku a vážne ho zranil. Ihneď nato vyskočil z vlaku a na opačnej strane nástupište naskočil do vlaku idúceho opačným smerom. Cestoval s ním dve stanice, na Českomoravskej vystúpil a ušiel.
Žalobkyňa na súde zdôraznila, že
"bez poskytnutia včasnej prvej pomoci hrozila napadnutému vzduchová embólia, prípadne šokový stav organizmu v dôsledku veľkej straty krvi", citoval ju iDnes.cz.
K vypátraniu Slováka prispeli záznamy z kamerového systému v metre a výpovede svedkov.
Obvinený vypovedal, že v čase útoku bol v Prahe iba dva týždne. Najskôr býval u strýka, ale ten sa
"nechcel o mňa starať... Spal som v metre." V osudný deň ráno pil lacné červené víno a nespomína si, ako k útoku došlo. Nôž vraj mal pri sebe
"na obranu".
Súdne pojednávanie bude v piatok pokračovať.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR