04. júla 2020

4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Po predvlaňajšom, pre mnohých pôvodne nepredstaviteľnom prestupe
Cristiana Ronalda zo španielskeho
Realu Madrid do talianskeho
Juventusu Turín, by sa mohol udiať nečakaný transfer aj v podaní druhého z dvoch najväčších velikánov svetovej futbalovej scény ostatných rokov - Argentínčana
Lionela Messiho.
Ako referujú viaceré španielske médiá, 33-ročný rodák z Rosaria už učinil rozhodnutie o odchode z
FC Barcelona, pričom koniec jeho pôsobenia v tíme
"blaugranas" má nastať po skončení budúcej sezóny 2020/2021.
Stopnuté rokovania o predĺžení kontraktu
Podľa rozhlasovej stanice Cadena Ser je kapitán FCB znechutený z toho, ako ho fanúšikovia neustále obviňujú za všetky problémy v klube.
Spomenutá stanica taktiež uviedla, že Messi stopol rokovania o predlžení kontraktu s barcelonským klubom, ktorý platí do 30. júna 2021.
Po počiatočných rozhovoroch medzi Messiho otcom Jorgem a barcelonským prezidentom
Josepom Maríom Bartomeuom sa podpis novej zmluvy zdal byť iba formalita, ale situácia sa údajne zmenila a 5-násobný najlepší svetový futbalista plánuje opustiť klub v júni 2021.
Odísť by mohol už na konci sezóny
Messi má v súčasnom pracovnom dokumente zakotvenú klauzulu, podľa ktorej mohol odísť už na konci aktuálnej sezóny. Odchod si však údajne zvolil až po nasledujúcej edícii 2020/2021.
"Messi sa najbližším frustrovane posťažoval, že nechce byť obviňovaný zo všetkého zlého, čo mužstvo z Camp Nou postretne. Chce byť zodpovedný iba za svoje výkony na ihrisku. Messi dokonca zašiel tak ďaleko, že sa so svojimi plánmi o odchode podelil s najdôležitejšími hráčmi v šatni," napísal denník AS.
Nezhody v klube
V kuloároch sa tiež povráva, že Messi neschvaľuje športové rozhodnutia klubových funkcionárov, čo sa týka posilnenia hráčskeho kádra.
V nedávnej minulosti vyšli verejne na povrch jeho nezhody so športovým riaditeľom
Éricom Abidalom aj súčasným koučom A-mužstva
Quiquem Setiénom.
Messi tiež údajne cíti nespravodlivosť z toho, ako ho mnohí obviňujú, že do zostavy tlačí blízkych kamarátov
Luisa Suáreza a
Artura Vidala na úkor
Antoina Griezmanna či
Ivana Rakitiča.
Zdroj: Webnoviny.sk - Messi sa už zrejme rozhodol. Zahrá si ešte jednu sezónu a potom Barcelonu opustí © SITA Všetky práva vyhradené.