![]() |
29. novembra 2007
APAXCO 29. novembra (WEBNOVINY) - Mattel v stredu zničil viac ako 160 tis. svojich hračiek po tom, ako zistil, že majú vysoký obsah olova a ohrozujú zdravie detí. Všetky hračky boli zlikvidované neďaleko Mexico City a odpad z nich sa použije ako palivo do pece na výrobu cementu. Hovorca mexickej pobočky Mattelu Fernando Gonzales uviedol, že nedávne stiahnutie hračiek v Európe, USA a Mexiku stálo firmu už 40 mil. USD.
Spoločnosť na začiatku novembra stiahla z obehu 170 tis. hračiek vyrobených v Mexiku, ktoré boli určené na predaj v USA a v Európe pre podozrenie, že z hračiek sa môžu oddeliť malé časti, ktoré môžu u detí spôsobiť zadusenie. V minulosti firma stiahla milióny hračiek vyrábaných v Číne. Dôvodom bola farba obsahujúca neprípustné množstvo olova, ako aj ďalšie nebezpečné komponenty.
Po nedávnom sťahovaní značných množstiev hračiek sa Európska únia a USA dohodli, že budú spolupracovať na úprave bezpečnostných predpisov pre hračky.
SITA/Reuters
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |