![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
16. mája 2015
Manželia Clintonovci vlani na prednáškach zarobili 25 miliónov dolárov
Exprezident Bill Clinton s manželkou Hillary a dcérou Chelsea, archívne foto.
Zdieľať

Zo správy vyplýva, že Clintonovci vlani predniesli vyše 100 prednášok. Okrem toho Hillary Clintonová získala za svoju knihu Hard Choices, ktorá vyšla vlani v júni, honorár vo výške päť miliónov dolárov.
Také príjmy ako Clintonovci má v USA 0,1 percenta obyvateľstva, napísal Wall Street Journal.
Ekonomická nerovnosť je už niekoľko rokov jednou z hlavných tém demokratov a Clintonová nedávno v maile pre svojich podporovateľov vyjadrila obavy ohľadom vysokých platov časti manažérov korporácií.
Samotní Clintonovci však čelia kritike za vysoké ceny, ktoré účtujú za svoje vystúpenia: Hillary, odkedy v roku 2013 odišla z čela ministerstva zahraničných vecí, si za jednu prednášku pýta 250.000 dolárov. Liberáli ju kritizujú, že prijíma peniaze aj od finančných inštitúcií, vrátane Goldman Sachs, čo vyvoláva obavy z jej prepojenia s tzv. veľkým biznisom.
Správu o svojich finančných pomeroch predložil federálnej volebnej komisii aj republikánsky prezidentský kandidát Marco Rubio. Republikánski kandidáti senátori Ted Cruz zo štátu Texas a Rand Paul zo štátu Kentucky využili svoje právo a požiadali komisiu o odklad, takže správu o svojich majetkových pomeroch nemuseli predložiť dnes, teda do 30 dní od podania kandidatúry, ale do 45 dní s možnosťou predĺženia o ďalších 45 dní.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR