![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
24. februára 2014
Lúpežníkom zo Skalice pomohol PIN kód zapísaný pri platobnej karte
Ani šikovne premyslený scenár ako sa dostať k cudzím peniazom nepomohol dvom Skaličanom a tak skončili v rukách polície.
Zdieľať

"Na ulici sa mu prihovorili dve mladé ženy. Pri rozhovore zisťovali okrem iného, či má pri sebe peniaze. V tom sa k nim spoza kríkov rozbehli dvaja muži, kričali na obeť a jeden z dvojice muža začal biť päsťami do tváre. Keď si tento začal zakrývať rukami tvár, druhý mu vytiahol z vreciek doklady a peňaženku a z miesta činu utiekli. Keď zistili, že mužovi ukradli len 2 eurá, doklady vyhodili," informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. Celú situáciu, ako dodala, spoza kríkov sledovala 24-ročná Skaličanka. Tá pohodené doklady prezrela a keď našla pri karte PIN kód, neváhala a karty v bankomate vyskúšala. "Našťastie kód patril ku karte, kde nemal poškodený uložené žiadne peniaze. Podozrivé konanie si všimli v noci policajti mestskej polície v Skalici, ktorí ženu zadržali. O niekoľko hodín neskôr polícia predviedla pred vyšetrovateľa aj dvoch mužov z lúpeže," uviedla hovorkyňa.
Všetci traja boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Oboch mužov vo veku 24 a 34 rokov vyšetrovateľ vzápätí obvinil zo zločinu lúpeže a spracoval návrh na ich väzobné stíhanie. Za ich konanie im teraz hrozí väzenie na 7 až 12 rokov. Žena, obvinená z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty, čaká v policajnej cele na rozhodnutie súdu o vine a treste. Za neoprávnené použitie platobných kariet jej hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR