24hod.sk    Zo zahraničia

19. októbra 2015

Londýn môže odobrať pasy tínedžerom predstavujúcim teroristickú hrozbu



Britský premiér David Cameron, archívne foto.



Zdieľať
Britský premiér David Cameron, archívne foto. Foto: TASR/AP


Londýn 19. októbra (TASR) - Britský premiér David Cameron dnes uviedol, že vláda už nemôže zatvárať oči pred extrémistickými ideológiami a v boji proti nim musí uplatniť nový prístup a opatrenia. Informovala o tom agentúra AP.

Cameron odhalil nové plány britskej vlády na boj s terorizmom, ktorých súčasťou je rozšírenie kompetencií bezpečnostných zložiek. Tie budú môcť skonfiškovať pasy mladým ľuďom, pri ktorých bude hroziť, že sa chystajú vycestovať do zahraničia s cieľom pripojiť sa k militantným skupinám, napríklad k takzvanému Islamskému štátu (IS).

Británia doposiaľ mohla takto zhabať pasy len maloletým osobám mladším ako 16 rokov, avšak od dnes bude môcť rovnaký prístup uplatniť aj voči 16 a 17-ročným tínedžerom.

Cameron dnes zároveň vyhlásil, že jeho vláda sa chystá umierneným moslimským skupinám a charitám v tomto roku prideliť dodatočných päť miliónov libier (približne 6,8 milióna eur)


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/londyn-moze-odobrat-pasy-tinedzerom-predstavujucim-teroristicku-hrozbu-cl393334.html