Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. mája 2017

Lídri ôsmich štátov Latinskej Ameriky odsúdili násilie vo Venezuele



Bolívijskí príslušníci polovojenskej polície sa pozerajú na pochod protovládnych demonštrantov 3. mája 2017 v Caracase.



Zdieľať
Bolívijskí príslušníci polovojenskej polície sa pozerajú na pochod protovládnych demonštrantov 3. mája 2017 v Caracase. Foto: TASR/AP
Mexiko 5. mája (TASR) - Osem štátov Latinskej Ameriky odsúdilo nadmerné použitie sily venezuelských orgánov proti civilistom potom, ako počet obetí protivládnych demonštrácií v krajine vzrástol na 36.


Argentína, Brazília, Kolumbia, Kostarika, Guatemala, Honduras, Mexiko a Paraguaj odsúdili nárast násilia vo Venezuele a apelovali na tamojšiu vládu, aby rešpektovala práva svojich občanov.

Mexická vláda vo štvrtok vyhlásila, že neprimerané zásahy proti civilistom a straty na ľudských životoch negatívne ovplyvňujú stabilitu v krajine. Kostarika v tejto súvislosti povolala svojho diplomata vo Venezuele na konzultácie, uviedla dnes agentúra Reuters.

Napätie vo Venezuele sa vystupňovalo potom, ako sa vo štvrtok objavili informácie o údajne zlom zdravotnom stave väzneného opozičného lídra Leopolda Lópeza.

Ľudová vláda prezidenta Nicolása Madura, ktorá čelí vlne veľkých opozičných protestov, potom zverejnila krátke video, v ktorom opozičný líder López tvrdí, že je v poriadku.

Počas mesiac trvajúcich protestov zahynulo vo Venezuele už 36 ľudí a stovky utrpeli zranenia.

Protestujúci obviňujú prezidenta Madura zo smerovania k diktatúre. Žiadajú predčasné voľby a slobodu pre desiatky politických väzňov. Spojenci prezidenta v súčasnosti vládnu v 20 z 23 štátov Venezuely. Prieskumy však naznačujú, že opozícia by zrejme vyhrala ďalšie voľby po tom, ako v decembri 2015 získala dvojtretinovú väčšinu v parlamente.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Česká koruna neposilňuje, môžu za to špekulanti
<< predchádzajúci článok
Poradcovia: Daňové prostredie SR pre start-upy najhoršie