Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2018

Letisko na ostrove Bali znovu otvorili



Na snímke zrušené lety na medzinárodnom letisku 29. júna 2018 v Bali. Indonézske úrady zatvorili v piatok medzinárodné letisko na turistami vyhľadávanom ostrove Bali po tom, čo sopka Agung vychrlila stĺp popola a sopečných plynov, ...



Zdieľať
Na snímke zrušené lety na medzinárodnom letisku 29. júna 2018 v Bali. Indonézske úrady zatvorili v piatok medzinárodné letisko na turistami vyhľadávanom ostrove Bali po tom, čo sopka Agung vychrlila stĺp popola a sopečných plynov, ktorý dosiahol výšku 2500 metrov. Foto: TASR/AP
Jakarta 29. júna (TASR) - Medzinárodné letisko na turistami vyhľadávanom indonézskom ostrove Bali otvorili v piatok popoludní miestneho času po tom, ako bolo takmer 12 hodín uzavreté pre hrozbu, že sa do oblasti dostane sopečný prach. Miestna sopka Agung totiž vychrlila stĺp popola a sopečných plynov, ktorý dosiahol výšku 2500 metrov.


V dôsledku uzavretia letiska uviazli tisícky cestujúcich. Došlo k zrušeniu 450 letov, čo postihlo približne 75.000 ľudí.

Indonézska agentúra pre zmierňovanie následkov katastrof uviedla, že podľa testov nie je vo vzdušnom priestore letiska žiadny sopečný prach a tak ho opäť otvorili.

Sopka Agung sa nachádza približne 70 kilometrov severovýchodne od balijského turistického strediska Kuta. Veľký výbuch tam zaznamenali naposledy v roku 1963, keď zahynulo približne 1100 ľudí. Výrazné zvýšenie aktivity vyvolalo vlani hromadnú evakuáciu, sopka sa však odvtedy znova upokojila a úrady vo februári znížili stupeň príslušnej výstrahy.

Indonézia leží v oblasti takzvaného Ohnivého kruhu v Tichom oceáne, v ktorej sa vyskytuje približne 90 percent všetkých zemetrasení na Zemi. Na indonézskych ostrovoch sa nachádza viac ako 130 činných sopiek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Bratislava dosiahla prebytok 12 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Za trestné činy proti životnému prostrediu bolo stíhaných 245 osôb