Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. apríla 2016

Kuchári súťažili v otváraní ustríc, titul majstra SR obhájil S. Dic



Profesionálni kuchári súťažili na slovenské pomery v exotickej disciplíne - otváraní ustríc. Víťazom 5. ročníka Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa pred niekoľkými dňami ...



Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
 
Vyhne 12. apríla (TASR) - Profesionálni kuchári súťažili na slovenské pomery v exotickej disciplíne – otváraní ustríc. Víťazom 5. ročníka Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa pred niekoľkými dňami konali vo Vyhniach, sa stal Slavomír Dic zo Starej Ľubovne. Prvé miesto si vybojoval s výsledným časom 4:27 min. Celkovo súťažilo šesť šéfkuchárov, spolu otvorili viac ako 180 kusov tejto delikatesy.


"Za svoje zručnosti vďačím skúsenostiam, ktoré som nadobudol v Anglicku. Pracoval som tam v ustricovom bare, kde som sa to naučil a teraz z toho ťažím," povedal o svojom víťazstve Dic, ktorý zastupoval reštauráciu zo Starej Ľubovne. Spolu Petrom Šimkom z prešovskej reštaurácie, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, si vybojovali účasť na európskom šampionáte v otváraní ustríc 2017 vo švédskom Trollhättene, kde budú reprezentovať Slovensko. Na treťom mieste skončil Dominik Baloga z košického hotela.

Majstrovstvá Slovenska v otváraní ustríc sa konali v rámci prvého METRO Horeca sympózia hotelierov a reštauratérov. Ten bol platformou pre inšpiratívne odborné diskusie na mnohé aktuálne témy a trendy v oblasti hotelierstva a gastronómie.

V súlade s medzinárodnými pravidlami súťažiaci otvárajú 30 plochých ustríc typu Belon. Porota hodnotí rýchlosť, ale aj čistotu pracoviska a úpravu servírovaných ustríc. Trestné sekundy sa dávajú napríklad za narezanie tela ustrice, úlomky ulity v mäse, nedokonalé oddelenie ustrice od ulity a chybnú prezentáciu na pripravenej tácke.


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Vo francúzskom Toulouse sa našiel zrejme originál obrazu od Caravaggia
<< predchádzajúci článok
Rekonštrukciu Novej synagógy robia ako príbeh. Vďaka sociálnej sieti